8. İzmir Go Turnuvası Duyuru


8_izmir_730

TGOD 2013 play-off puanlamasında 1.sınıf turnuva olarak yer alan ''8. İzmir Go Turnuvası'', Zafer Bayramı ile birleşen hafta sonu 31 Ağustos-1 Eylül tarihinde Bornova'da bulunan Ege Üniversitesi 1. nolu öğrenci yemekhanesi'nde gerçekleştirilecektir. Turnuvaya her yaştan ve seviyeden bütün go oyuncuları davetlidir.Şimdi yapmanız gereken tek şey, Go Oyunundan elde edilen kazanımlara göre adlandırılmış kategoriye dahil olmak, yani ön kayıt yaptırmak.8th Izmir Go Tournament There will be a Go tournament in İzmir and even the new players can enjoy it with its structure based on categories. The categories are named after the virtues you gain by playing Go. Enlightenment, Successful Relations, Good Friendships, Life Lessons and Long Life are the categories. The Tournament will start on 31st of August at 9am and finish 6pm on 1st of September. The tournament will be 5 rounds. We will be happy to host you in lovely İzmir. So please pre-registration in below.
Xdan- 2k 得心悟 toku şingo = Aydınlanma 3k-7k 得天寿 toku tencu = Uzun bir yaşam 8k-12k 得教訓 toku kyoğkun = Hayat Dersi 13k-17k 得人和 toku cinwa = Başarılı İnsan İlişkileri 18k-30k 得交友 toku koğyuğ = Güzel Arkadaşlıklar Her seviyeden oyuncunun kendine yakın seviyede oyuncularla eşleşeceği, 5 ayrı kategoriden oluşan turnuvamızda herkesin dereceye girme şansı olacak. Go oyunu ile yeni tanışanları da kucaklayan bu etkinlik, Go turnuvasından öte bir “Go Şenliği”ne dönüşmekte… Bu yüzden lütfen bu etkinliği go oyunu ile ilgili olabileceğini düşündüğünüz herkes ile paylaşın.
- Organizasyonda kolaylık olması ve turnuva programının aksamaması ile beraber Ege Üniversitesi güvenlik prensipleri gereğince ön kayıt yaptırılması önemle rica olunur. - Bulunduğunuz üniversitenin turnuva masraflarını karşılaması veya başka sebepler için üniversiteye resmi davet gerekiyorsa lütfen kısa zaman içinde bunu bize bildirin. iletisim@goizm.org Ön kayıt yaptırmak için tıklayın / Click for Pre-registration... - 25 Ağustos 2013 saat 23.59'da ön kayıt kapandı. (Bu tarihten itibaren indirimli ön kayıt seçeneği mümkün olmayacaktır.) - Kesin kayıtlar, en geç 31 Ağustos 2013 saat 9.30'a kadar kesinleştirilmesi gerekmektedir. Ön kayıt yaptırmamış oyuncular da aşağıdaki programda belirtilen saati geçmeyecek şekilde kesin kayıdını yaptırarak turanuvaya katılabileceklerdir. - Turnuva hazırlıkları, ön kayıt listesi temel alınarak yapılacaktır. Ön kayıt yaptırmamaları ve katılım talebinin tahmin edilenden fazla olması durumunda katılamama risklerinin bulunduğunu, bu konudaki sorumluluğun tümüyle ön kayıt yaptırmayan oyuncuda olduğunu hatırlatırız. Ön kayıt listesini görmek için tıklayın...
Turnuva Programı; 31 Ağustos 2013 Cumartesi 08.30 – 09.30: Kesin kayıt, eşleştirme ve açılış töreni 10.00 – 12.15: 1. Tur 12.15 – 13.30: Öğlen Yemeği 13.30 – 15.45: 2. Tur 16.00 – 18.15: 3. Tur 1 Eylül 2013 Pazar 10.00 – 12.15: 4. Tur 12.15 – 13.30: Öğlen Yemeği 13.30 – 15.45: 5. Tur 16.30 – 17:00: Ödül ve Kapanış töreni
Turnuva Ödülleri; 8. İzmir Go Turnuvası, kategorili yapılacak ve her kategoride dereceye girenleri çeşitli sürpriz ödüller beklemektedir. Kategori birincileri Japon samuray kültürünü yansıtan heykelciklerle ödüllendirileceklerdir. badukmovie_logo Bölümler halinde go dersi videoları hazırlayan Badukmovies, 8. İzmir Go Turnuvası’nı çok özel bir ödül ile destek veriyor. Aydınlanma,  Uzun bir Yaşam ve Hayat Dersi Kategorileri’nin birincileri uzmanlar (pro) tarafından hazırlanan go derslerin de izlenebilir olduğu BadukMovies Pro hesabı ile ödüllendirilecekler. Aylık €8 olan bu hesabı 6 ay boyunca bahsi geçen kategori birincileri kullanabilecek. Badukmovies’den Kim Ouweleen (4d) ve Peter Brouwer (6d) bu güzel ödülü bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ederiz. Güzel Arkadaşlıklar ve Başarılı İnsan İlişkileri kategorilerinin birincileri ise ister KGS üzerinden ister turnuvada tuttukları maç kaydı (kifu) üzerinden bir maç yorumu kazanacaklar. Goizm üyesinden Çağlayan Duman (2kyu)  bahsi geçen kategoriler için bu yorumu gerçekleştirecek. Bunun dışındaki ödüller ayrıca buradan duyurulacaktır.
Turnuva Yeri; Ege Üniversitesi 1. nolu Öğrenci Yemekhanesi (Harita) yemekhane_2 yemekhane_1 Ulaşım Hakkında; En kolay ulaşım İzmir metro'dur. Konak-Balçova-Narlıdere yönünden gelecekler için, Konak metroda Evka-3 yönüne giden trene binip Ege üniversitesi durağında inebilirler. Karşıyaka, ,Bayraklı, Gaziemir, Şirinyer yönünden gelecekler için, geleceğiniz semtin İzban (banliyö-metro) durağından Halkapınar aktarma merkezine gidip, İzmir metroya geçiş yapabilirsiniz. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Şehir dışından turnuvaya katılacak olan oyuncular, 25 Ağustos 2013 tarihine kadar bildirin (ön kayıt yaptırın), Turnuva ekibi sadece yukarıdaki tarihe kadar ön kayıt yaptırıp “kalacak yer ihtiyacı” sorusuna “var” diyenlerle “evimde misafir ağılayabilirim” diyenleri eşleştirmeye çalışır. Kalacak yer ihtiyacı olan daha çok kişiyi misafir edebilmemiz için lütfen erken kayıt yaptırıp bize yardımcı olun ve herhangi bir durum değişikliğinde de bizlere bilgi verin. Teşekkürler.
Katılım Ücretleri; - 18 yaş altı katılımcılardan ücret alınmayacaktır. - Ön kayıt yaptırmaları halinde ilk kez bir go turnuvasına katılan oyuncular için 10 TL - Goizm üyesi katılım ücreti: 15 TL (2013 yılı aidatını ödemiş olmaları koşulu ile) - Ön kayıt yaptırmaları halinde diğer go dernek üyesi katılım ücreti: 20 TL (2013 yılı aidatını ödemiş olmaları koşulu ile) - Ön kayıt yaptıranlar için katılım ücreti: 25 TL - Genel katılım ücreti: 35 TL ★ Turnuvadan önce goizm'den go derneklerine aidat ödeyen üye listesi istenecektir, bu liste belirtilmiş tarihe kadar göndermeyen derneklere bu indirim uygulanmayacaktır.
Turnuva Kuralları; Eşleştirme sistemi - 5 kategorili swiss Oyun kuralları - Handikapsız, Japon oyun kuralları Süre - 45 dk + 10dk/25 Kanada byo-yomisi Komi - 6.5 Tahta boyutu - 19 x 19 Tur sayısı - 5 tur Kullanılacak program - Open Gotha Eşitlik bozucu kriterler - 1. CAT  2. NBW  3. SOS  4. SOSOS Genel kurallar (Ön kayıt yaptırmadan önce okunması rica olunur)
Destekler; Print               Ödül Destekleri; badukmovie_logo

İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim | Gizlilik | Kullanım Koşulları