Smyrna Go Turnuvası

symrnalogo

Turnuva İzmir’de çiçekler açarken baharı müjdeleyen bir havada gerçekleşti.

İzmir Go Oyuncuları Derneği ve Dokuz Eylül Üniversitesi Go Kulübü tarafından 23-24 Şubat 2013 tarihlerinde İzmir'de düzenlenen Smyrna Go Turnuvası'nı Emre Polat kazandı. Turnuvada ikinciliği Altan Kuntay, üçüncülüğü ise Tuğkan Eren elde etti.

sgt_maclarDokuz Eylül Üniversitesi’nin Fantezi ve Bilim Kurgu Toplulu içinde faaliyetlerini devam ettirmekte olan çiçeği burnunda “Dokuz Eylül Go Topluluğu” İzmir’in en güzel noktalarından biri olan Pasaport’taki Rektörlük binasında Smyrna Go Turnuvası’nı düzenleyerek büyük bir başarıya imza attı. Burada Dokuz Eylül Makine Bölümü öğrencisi ve Goizm Yönetim Kurulu üyesi Çağlayan Duman’ın katkısı çok büyük.

Kış aylarında yapılan ilk İzmir turnuvası olmasına rağmen turnuvaya 62 oyuncu katıldı. Bu 62 katılımcıdan 40'ı İzmir’dendi. Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerin yanı sıra Eskişehir, Yozgat, Kocaeli ve Adana illerinden de oyuncular vardı turnuvada. Fransa’dan Çin’e bisikletle gidip otostopla geri dönen Fransız Fabris de oyuncular arasındaydı. KGS’de Barkın ile oyun oynarken turnuvadan haberdar olmuş kendisi.  18 yaşının altında 4 oyuncu vardı. 62 kişi arasında 16 da bayan oyuncu mevcuttu. 6 kişi ise ilk kez bir go turnuvasına katıldı.

sgt_topluMadalya töreninde konuşan Türkiye Alzheimer Derneği İzmir Şubesi başkanı Dr. Aysel Gürsoy, go oyununun eğlenceli olduğu kadar beynin bütünsel işleyişini destekleyişi ile her yaştan oyuncu için sağlık veren özellikler taşımakta olduğunu belirtti. Gürsoy, İzmir Go Oyuncuları Derneği'ni başarılı çalışmalarından ötürü kutlarken, Alzheimer Derneği'nde go öğreten gönüllülere de teşekkürlerini iletti.

Turnuva sonuçları için tıklayınız.