9. İzmir Turnuvası

9izmir_afis

9. İzmir Go Turnuvası, Ege Üniversitesi’nde düzenlendi!

9. İzmir Go Turnuvası, 30-31 Ağustos 2014 tarihinde Ege Üniversitesi Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. İzmir dışında İstanbul, Ankara, Eşkişehir, Adana, Mersin, Hatay, Denizli şehirlerinden toplam 69 oyuncunun katıldığı bu turnuvanın 1. kategorisinde (Aydınlanma Kategorisi 4dan-1dan) yaptığı tüm maçları kazanarak Emre Polat birinci olurken, Altan Kuntay ikinci, Emre Bektöre de üçüncü oldu.

2. Kategori (Uzun bir Yaşam Kategorisi 1kyu-5kyu) birincisi Barış Onur Örs, ikincisi Çağtay Tavşanoğlu, üçüncüsü Hataycan Özgür, 3. kategori (Hayat Dersi kategorisi 6kyu-10kyu) birincisi Serkan Ay, ikincisi Barış Kareli, üçüncüsü Senem Çelikkol, 4. kategori (Başarılı İnsan İlişikisi kategorisi 11kyu-19kyu) birincisi Ahmet Turgut Güzel, ikincisi Mahmut Genç, üçüncüsü Büke Tuncel, 5. kategori (Güzel Arkadaşlıklar kategorisi 20kyu ve altı seviyeler) birincisi Ecem Yılmaz, ikincisi Yarkın Sakarya, üçüncüsü Oğuzhan Bilgin oldu.

Turnuva Sonuçları için Tıklayın.

9_izmir_tur39_izmir_tur1

 

Turnuva Duyurusu

TGOD 2014 play-off puanlamasında 1.sınıf turnuva olarak yer alan ”9. İzmir Go Turnuvası”, Zafer Bayramı’nın olduğu hafta sonu 30-31 Ağustos tarihinde Bornova’da bulunan Ege Üniversitesi 1. nolu öğrenci yemekhanesi‘nde gerçekleştirilecektir. Turnuvaya her yaştan ve seviyeden bütün go oyuncuları davetlidir. Şimdi yapmanız gereken tek şey, Go Oyunundan elde edilen kazanımlara göre adlandırılmış kategoriye dahil olmak, yani ön kayıt yaptırmak.

9th Izmir Go Tournament
There will be a Go tournament in İzmir and even the new players can enjoy it with its structure based on categories. The categories are named after the virtues you gain by playing Go. Enlightenment, Successful Relations, Good Friendships, Life Lessons and Long Life are the categories. The Tournament will start on 30rd of August at 9am and finish 6pm on 31st of August. The tournament will be 5 rounds. We will be happy to host you in lovely İzmir.
So please pre-registration in below.


Xdan- 2k 得心悟 toku şingo = Aydınlanma
3k-7k 得天寿 toku tencu = Uzun bir yaşam
8k-12k 得教訓 toku kyoğkun = Hayat Dersi
13k-17k 得人和 toku cinwa = Başarılı İnsan İlişkileri
18k-30k 得交友 toku koğyuğ = Güzel Arkadaşlıklar

Her seviyeden oyuncunun kendine yakın seviyede oyuncularla eşleşeceği, 5 ayrı kategoriden* oluşan turnuvamızda herkesin dereceye girme şansı olacak. Go oyunu ile yeni tanışanları da kucaklayan bu etkinlik, Go turnuvasından öte bir “Go Şenliği”ne dönüşmekte… Bu yüzden lütfen bu etkinliği go oyunu ile ilgili olabileceğini düşündüğünüz herkes ile paylaşın.

*Bazı kategorilerde oyuncu sayısının tek olması durumunda, bye geçmeyi önlemek adına, seviye aralıklarının tekrar belirlenmesi, turnuva günü organizasyon ekibi tarafından yapılır.


– Organizasyonda kolaylık olması ve turnuva programının aksamaması ile beraber Ege Üniversitesi güvenlik prensipleri gereğince ön kayıt yaptırılması önemle rica olunur.

– Bulunduğunuz üniversitenin turnuva masraflarını karşılaması veya başka sebepler için üniversiteye resmi davet gerekiyorsa lütfen kısa zaman içinde bunu bize bildirin. iletisim@goizm.org
Ön kayıt yaptırmak için tıklayın / Click for Pre-registration…

– 27 Ağustos 2014 saat 23.59’da ön kayıt kapanacaktır. (Bu tarihten itibaren indirimli ön kayıt seçeneği mümkün olmayacaktır.)

– Kesin kayıtlar, en geç 30 Ağustos 2014 saat 9.30’a kadar kesinleştirilmesi gerekmektedir. Ön kayıt yaptırmamış oyuncular da aşağıdaki programda belirtilen saati geçmeyecek şekilde kesin kayıdını yaptırarak turanuvaya katılabileceklerdir.

– Turnuva hazırlıkları, ön kayıt listesi temel alınarak yapılacaktır. Ön kayıt yaptırmamaları ve katılım talebinin tahmin edilenden fazla olması durumunda katılamama risklerinin bulunduğunu, bu konudaki sorumluluğun tümüyle ön kayıt yaptırmayan oyuncuda olduğunu hatırlatırız.

Ön kayıt listesini görmek için tıklayın…


Turnuva Programı;
30 Ağustos 2014 Cumartesi
08.30 – 09.30: Kesin kayıt, eşleştirme ve açılış töreni
10.00 – 12.30: 1. Tur
12.30 – 13.30: Öğlen Yemeği
13.30 – 16.00: 2. Tur
16.15 – 18.30: 3. Tur

31 Ağustos 2014 Pazar
10.00 – 12.30: 4. Tur
12.30 – 13.30: Öğlen Yemeği
13.30 – 16.00: 5. Tur
16.15 – 17:00: Ödül ve Kapanış töreni


Turnuva Ödülleri; daha sonra duyurulacaktır.


Turnuva Yeri;
Ege Üniversitesi 1. nolu Öğrenci Yemekhanesi (Harita)

Ulaşım Hakkında;
En kolay ulaşım İzmir metro’dur.

Konak-Balçova-Narlıdere yönünden gelecekler için, Konak ya da Göztepe metroda Evka-3 yönüne giden trene binip Ege üniversitesi durağında inebilirler.

Karşıyaka, Bayraklı, Gaziemir, Şirinyer yönünden gelecekler için, geleceğiniz semtin İzban (banliyö-metro) durağından Halkapınar ya da Hilal aktarma merkezine gidip, İzmir metroya geçiş yapabilirsiniz.

——————————————————————————————————————————————————————————————
Şehir dışından turnuvaya katılacak olan oyuncular, kalacak yer ihtiyacınızı 27 Ağustos 2014 tarihine kadar bildirin (ön kayıt yaptırın). Turnuva ekibi sadece yukarıdaki tarihe kadar ön kayıt yaptırıp “kalacak yer ihtiyacı” sorusuna “var” diyenlerle “evimde misafir ağılayabilirim” diyenleri eşleştirmeye çalışır. Kalacak yer ihtiyacı olan daha çok kişiyi misafir edebilmemiz için lütfen erken kayıt yaptırıp bize yardımcı olun ve herhangi bir durum değişikliğinde de bizlere bilgi verin. Teşekkürler.


Katılım Ücretleri;
– 18 yaş altı katılımcılardan ücret alınmayacaktır.

– Ön kayıt yaptırmaları halinde ilk kez bir go turnuvasına katılan oyuncular için 10 TL

– Goizm üyesi katılım ücreti: 15 TL (2014 yılı aidatını ödemiş olmaları koşulu ile)★

– Ön kayıt yaptırmaları halinde diğer go dernek üyesi katılım ücreti: 20 TL
(2014 yılı aidatını ödemiş olmaları koşulu ile)★

– Ön kayıt yaptıranlar için katılım ücreti: 25 TL

– Ön kayıtsız katılım ücreti: 35 TL

★ Turnuvadan önce goizm’den go derneklerine aidat ödeyen üye listesi istenecektir, bu liste belirtilmiş tarihe kadar göndermeyen derneklere bu indirim uygulanmayacaktır.


Turnuva Kuralları;
Eşleştirme sistemi – 5 kategorili swiss
Oyun kuralları – Handikapsız, Japon oyun kuralları
Süre – 60 dk + 10dk/25 Kanada byo-yomisi
Komi – 6.5
Tahta boyutu – 19 x 19
Tur sayısı – 5 tur
Kullanılacak program – Open Gotha
Eşitlik bozucu kriterler – 1. CAT 2. NBW 3. SOS 4. SOSOS
Genel kurallar (Ön kayıt yaptırmadan önce okunması rica olunur)


Destekler;
Print