8. İzmir Go Turnuvası

8. İzmir Go Turnuvası’na Japonya’dan Bay Dejima da katıldı.

Türkiye’deki ilk ve tek kategorili turnuva olan İzmir Go Turnuvası her seviyeden oyuncuya dereceye girme imkânı sağlaması ile bir go şenliğine dönüştü.

8izm_tur01Ege Üniversitesi yerleşkesi 31 Ağustos ve 1 Eylül tarihinde 8. İzmir Go Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. Toplam 72 katılımcının dört ayrı kategoride yarıştığı turnuva çekişmeli maçlara oynayanlara heyecanlı dakikalar yaşattı. Go oyunundan elde edilen kazanımlar ile adlandırılan kategori isimleri oldukça dikkat çekiciydi. Aydınlanma, Uzun Bir Yaşam, Hayat Dersi, Güzel Arkadaşlıklar go oyununun derinliklerindeki bilgeliğin yansımalarıydı. Oyundaki seviye düzeyini de gösteren kategorilerde dereceye girenler işe aşağıdadır.

TGOD’un birinci sınıf turnuvaları arasında yer alması nedeniyle Aydınlanma Kategorisi 16 oyuncu ile birincilik yanında playoff puanı için de kıyasıya yarışılan bir grup oldu. Türkiye’deki ilk ve tek kategorili turnuva olan İzmir Go Turnuvası her seviyeden oyuncuya dereceye girme imkânı sağlaması ile bir go şenliğine dönüştü. Turnuvaya katılan 15 bayan oyuncu vardı ve Özge Yıldırım ve Seval Altuğ, Hayat Dersi Kategorisi’nde birinci ve ikinci oldular.  İzmir’in yanı sıraİstanbul, Ankara, Eskişehir, Adana gibi şehirlerden de go oyuncuları turnuvaya iştirak etti.  Hatta 9000km mesafeden yani Kyoto-Japonya’dan gelen Yoshikazu Dejima da Aydınlanma Kategorisi oyuncuları arasındaydı.
Tüm kategorilerde dereceye girenlerin başarıları çeşitli ödüllerle kutlandı. Turnuva’nın en değerli ödülü Badukmovies tarafından 3 kişiye armağan edilen pro hesabı oldu.
Katılımcılar denge ve uyumun oyunu go ile dolu  güzel bir hafta sonu geçirmiş olmanın mutluluğu ile Ege Üniversitesi yerleşkesinden ayrıldılar.
8izm_tur03
8izm_tur04
8izm_tur058izm_tur06

 

 

 

 

 

 

 


Aydınlanma Kategorisi(Dan seviyesi)’nde; 1. Özgür Değirmenci, 2. Altan Kuntay, 3. Hüsrev Aksüt


Uzun Bir Yaşam Kategorisi(1K-6K)’nde;1. Veysel Özbudak, 2. İlyas Tangüler, 3. Doğukan Sarıkaya


Hayat Dersi Kategorisi(7K-12K)’nde; 1. Özge Yıldırım, 2. Seval Altuğ, 3. Özgür Erdoğan


Güzel Arkadaşlıklar Kategorisi(13K-20K)’nde; 1. Hasan Alsancak, 2. Nihat Demirkol 3. Bawer Bilgiç


dereceye giren sporculardı.

 

Ayrıntılı Kategori Sonuçları İçin Tıklayınız

Birleştirilmiş Liste İçin Tıklayınız