7. İzmir Go Turnuvası

7. İzmir Go Turnuvası şenlik havasında geçti

İzmir Go Oyuncuları Derneği tarafından 14-15 Temmuz tarihlerinde düzenlenen 7. İzmir Go Turnuvası şenlik havasında geçti.
Rota Koleji’nde gerçeklşen turnuvaya Radyo Ege ve Çeşme Twins Otel, Gaziemir Belediyesi sponsor olarak katkıda bulundular. Go oyununa gönül verenleri buluşturarak go oyununu daha geniş kitlelere yayılmasına katkı sağlamak ve geleceğin başarılı sporcularını desteklemek amacıyla düzenlenen “7. İzmir Go Turnuvası”, 5 ayrı kategoride 100 oyuncu ile gerçekleştirildi.
Turnuva kategorileri, go oynayarak elde edilen kazanımlara göre adlandırılmıştı. 
Güzel Arkadaşlıklar, Başarılı İnsan İlişkileri, Hayat Dersi, Uzun Bir Hayat ve Aydınlanma olarak adlandırılan kategorilerde ilk üçe girmek için yarışan oyuncular turnuvanın kategorili yapısı sayesinde kendilerine denk oyuncularla oynamanın mutluluğunu da yaşadı.Güzel Arkadaşlıklar Kategorisi’nde; 1. Övünç Balcı, 2. Gökçen Bekâr, 3. Hakan İşyapan
Başarılı İnsan İlişkileri Kategorisi’nde;1. İlke Yalçın, 2. Duygu Koca, 3. Ahmet Karacaoğlu
Hayat Dersi Kategorisi’nde; 1. Murat Cihan Sorkun, 2. Yağız Üstündağ, 3. Bulut Aksoy
Uzun Bir Yaşam Kategorisi’nde; 1. Seçkin Koralay, 2. Cem Mutlugeldi 3. Berk Bozkurt
Aydınlanma Kategorisi’nde; 1. Emre Polat, 2. Hüsrev Aksüt 3. Uğur Yıldız
madalya takmaya hak kazanan sporculardı. Kendilerine sürpriz ödüller de takdim edildi. Bu hediyelerden en renklisi oldukça sıcak bir hafta sonunda gerçekleşen turnuva sonrasında Çeşme’de serinleme imkânı sunan, Çeşme Twins Otel’in destekleri ile gerçekleşen 2 günlük konaklama ödülüydü.
  Ayrıntılı Kategori Sonuçları İçin Tıklayınız
  Birleştirilmiş Liste İçin Tıklayınız
Go oyununun geniş kitlelere duyurulması konusunda büyük destek veren Radyo Ege adına verilen “Radyo Ege Güzel Arkadaşlık Ödülü”ne Ethem Cem Kaya ve Cem Gönen layık görüldü.
Türkiye’nin en iyi oyuncularını ve oyuna yeni başlayanları aynı çatı altında buluşturan turnuva go oyununun oyunculara kattığı kazanımlar sayesinde çok keyifli geçti ve bir go oyunu şenliğine dönüştü.
  Şehire göre katılımcı dağılımı; İzmir'den 53, İstanbul'dan 18, Ankara'dan 16, Eskişehir'den 5, Manisa'dan 3, Bursa'dan 2, Aydın, Konya ve Ağrı herbirinden 1 kişi, toplam 100 kişi katıldı.
  Seviye dağılımı; Dan oyuncudan 12, yüksek seviye oyuncudan (1-4 kyu) 17, orta seviye oyuncudan (5-10 kyu) 34, altı seviye oyucudan (11-15 kyu) 17 ve başlangıç seviye oyuncudan (16-30 kyu) 20 kişi, toplam 100 kişi katıldı.