2. Smyrna Go Turnuvası

2. Smyrna Go Turnuvası Sonuçlandı.

 

IMG_7279
Ege Üniversitesi Go Topluluğu ve İzmir Go Oyuncuları Derneği’nin birlikte düzenlediği
“2. Ege Üniversitesi Smyrna Go Turnuvası”
22-23 Şubat 2014 tarihlerinde Ege Üniversitesi yerleşkesinde gerçekleşti.
Ege Üniversitesi bir yıl içerisinde 3 büyük go turnuvasına ev sahipliği yaptı. Ege Üniversitesi Go Topluluğu oldukça faal yapısı ve düzenlediği eğitim çalışmaları ile yeni sporcuların yetişmesini sağladı.
60 katılımcı arasındaki çekişmeli mücadelelere sahne olan turnuva 5 tur üzerinden yapıldı. Turnuvanın birincisi Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğrencisi Altan Kuntay oldu. İkinci Eskişehir’den Emre Bektöre, üçüncü Ankara’dan Veysel Özbudak oldu.
Dereceye girenlerin ödülleri Ege Üniversitesi Go Topluluğu üyeleri tarafından takdim edildi.

Turnuva hakkında kısa notlar;
-İlk turda Veysel Özbudak(1k), Altan Kuntay’ı (1d), İkinci turda, Efe Boyacıgiller (2k) Tuğkan Eren’i (2d) yendi. Bunun gibi pek çok sürpriz galibiyet ve mağlubiyet yaşandı. Bu da turnuvayı oldukça heyecanlı kıldı.
– Polat Fevzi Dündar, Onur Altınok ile oyununu mıknatıslı eğitim tahtasında yorumladı. Emre Bektöre ise Veysel Özbudak ile oynadığı maçı tekrardan dizdi.
-Turnuva’nın bazı maçları 8-9 Mart 2014 günü yapılacak Kadınlar Şampiyonası’nın provası niteliğindeydi. 2. Smyrna turnuvasına katılanlar arasındaki sıralama 1. Hülya Çolak, 2. Seval Altuğ, 3. Neslihan Güç oldu. Smyrna Turnuvası’na katılanların sadece %20’si 8-9 Mart’taki Kadınlar Şampiyonası’na da katılabilir.
– 18 yaşını doldurmadığı için turnuva kayıt ücreti vermeyen 5 lise öğrencisi vardı. Bornova Anadolu Lisesi’nde düzenli go buluşmaları düzenleyen Atakan Çal’ın bu oluşumun mimarı.
-İlk kez bir go turnuvası deneyimi yaşayan 10 kişi vardı.

-60 katılımcının büyük çoğunluğu İzmir’dendi (43) Ankara (12) , diğer şehirler Eskişehir, İstanbul, Aydın, Manisa.

IMG_7386
Turnuva sonuçlarını görmek için tıklayınız.

 

 

IMG_7100
IMG_6975
IMG_6951

IMG_7211
IMG_7032
IMG_6907